Technologie vstřikování plastů je nejen velmi rozmanitá, ale hlavně i náročná. Tomu však odpovídá plat a zaměstnanecké výhody. Člověk, který toto zaměstnání vykonává, musí být naprosto precizní. Jaké mají dnes firmy pro práci technologa vstřikování plastů požadavky

 

 

 

 

Práce technologa vstřikování plastů je velmi lukrativní. Některé firmy zájemcům o toto místo nabízejí možnost využívání znalosti cizích jazyků a takové výhody, jako jsou 13. a 14. plat, 6 týdnů dovolené a nástupní plat 30 000 až 60 000 Kč, podle firmy a lokality. 

Naplň práce technologa vstřikování plastů

Denním chlebem technologa je řešení technologických postupů ve výrobě, testování a vzorkování výrobků. Zároveň musí mít v malíčku stanovování technologických podmínek pro montážní linky, stejně tak jako podílení se na specifikacích a předpřejímkách nových zařízení.

Zároveň musí být technolog vstřikování plastů komunikativní člověk, který je schopný spolupracovat s ostatními výrobními odděleními, především s výrobním a konstrukčním.

Máte praxi ve strojírenském průmyslu?

S výhodami pozice technologa vstřikování plastů jdou ruku v ruce i náročné požadavky.  

Většina firem požaduje minimálně 2 roky praxi ve strojírenském průmyslu na stejné nebo aspoň na obdobné pozici. 

Práce s CNC stroji a průmyslovými roboty

Velkým plusem, velmi často i nutností, je přímá praxe v oboru navrhování procesu a technologie vstřikování plastů nebo aspoň základy technologie vstřikování plastů.

Dále firmy požadují znalosti ovládání průmyslových robotů a CNC strojů, jako je například FANUC Roboshot pro elektrického vstřikování plastů.

Neposledním častým požadavkem je komunikativní znalost aspoň jednoho cizího jazyka, ať již angličtiny nebo němčiny.

Studijní obor technik zpracování plastů

Firmy, které se vstřikováním plastů zabývají, samozřejmě požadují lidi se středoškolských či vysokoškolským vzděláním technického směru. 

Pokud zatím nemáte v tomto odvětví příliš pracovních zkušeností, nezoufejte. I vy máte ve výběrovém řízení na technologa vstřikování plastů nemalou šanci uspět. Stačí mít vystudovaný studijní obor zpracování plastů či jiný příbuzný obor, kde se základy technologie vstřikování plastů přímo vyučují.

Školící akademie průmyslové automatizace

Další cestou, jak úspěšně obstát ve výběrovém řízení na technologa pro práci vstřikování plastů, je absolvovat kurzy zaměřené na průmyslovou automatizaci

Tyto kurzy v České republice pořádá hned několik firem včetně světové jedničky v průmyslové automatizaci, japonského výrobce průmyslových robotů FANUC. 

Na kurzech se dozvíte nejen vše potřebné ke zvýšení vašich znalostí a zlepšení produktivity ve firmě, ale zároveň se naučíte zacházet s CNC stroji, průmyslovými roboty a mnoha dalšími aplikacemi z oblasti průmyslové automatizace.