Patříte mezi fanoušky strojírenství, automatizace a nových technologií ve výrobě? Profesionálům i zapáleným nadšencům by rozhodně neměly uniknout konference plné novinek z oblasti moderních technologií. Máme pro vás seznam těch nejzajímavějších akcí u nás i v zahraničí.

AKCE V ČR

AMPER, 17. – 20. 3. 2020, Výstaviště Brno

Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, energetiky, automatizace, komunikačních technologií, osvětlení a zabezpečení se letos koná už po osmadvacáté. Akci, na které můžete potkat zajímavé osobnosti z oboru a navázat nové kontakty, opět pořádá TERINVEST. Čeká na vás přes 600 firem z 26 zemí světa i tradiční soutěž ZLATÝ AMPER 2020 o nejpřínosnější exponát veletrhu.

DEN AUTOMATIZACE A ZNAČENÍ, 26. – 27. 3. 2020, zámek Mikulov

Konec března bude ve znamení 5. ročníku odborné konference zaměřené na trendy v oblasti automatizace průmyslového balení, označování obalů, paletizace a manipulace s výrobky. V krásném prostředí zámku Mikulov vás čekají praktické prezentace odborníků, případové studie, diskuze a různé expozice. Součástí konference bude také večerní ochutnávka vín a možnost prohlídky ve výrobních závodech pořadatelských a partnerských firem.

VELETRH VĚDY, 4. – 6. 6. 2020, PVA EXPO PRAHA

Největší a nejrychleji rostoucí vědecká akce v ČR nabízí zajímavosti ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Vědu a výzkum představuje jako fascinující a zásadní odvětví lidské činnosti. Letošní 6. ročník přivítá přes 100 vystavovatelů a desítky inovativních firem a univerzit z celé České republiky. Poslechnete si zajímavé prezentace, poznáte nové lidi a prohlédnete si interaktivní exponáty, modely, mobilní laboratoře a praktické dílny. Potkáte zde špičkové vědce a zástupce velkých i malých firem a budete mít příležitost vyměnit si s ostatními nápady, nové technologie a inovace.

MEZINÁRODNÍ STROJÍRENSKÝ VELETRH, 5. – 9. 10. 2020, Výstaviště Brno

62. ročník nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu ve střední Evropě bude hostit přes 1500 vystavovatelů, přičemž více než polovina z nich přijede ze zahraničí. Klíčovými tématy letos budou průmyslová automatizace, digitalizace výroby a nakládání s materiálními zdroji. Tento trend je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem. Velkým benefitem akce je vysoce odborná návštěvnost a špičkový doprovodný program seminářů a workshopů zaměřených na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

AKCE V ZAHRANIČÍ

WARSAWPACK, 3. – 5. 3. 2020, Varšava, Polsko

Nejrychleji rostoucí veletrh obalových technologií v Polsku přináší novinky v obalovém a doplňkovém průmyslu. Veletrh se skládá z několika tematických zón, mezi které patří techniky balení, štítky, etikety a tisk, automatizace, elektronický obchod, logistika a skladování. Během akce vystavovatelé představí potravinářské, kosmetické, farmaceutické, chemické, dopravní i průmyslové obaly. Samozřejmostí budou přednášky, soutěže a prostor pro navazování nových kontaktů.

HANNOVER MESSE, 20. – 24. 4. 2020, Hannover Messe, Německo

Vedoucí světový průmyslový veletrh HANNOVER MESSE je nejuznávanější akcí v kategorii strojírenských veletrhů a nabízí přes 80 konferencí a fór. Letos představí v rámci hlavního tématu Industrial Transformation všechny aktuální otázky průmyslu, jako jsou Průmysl 4.0, umělá inteligence, 5G nebo smart logistics. Pravidelnými tématy HANNOVER MESSE jsou novinky z průmyslové automatizace, IT, energetických a environmentálních technologií a robotiky. Veletrhu se každým rokem zúčastní 50 – 60 vystavovatelů z České republiky.

INDUSTRY DAYS, 5. – 8. 5. 2020, Hungexpo, Maďarsko

Veletrh představí pod jednou střechou světové značky s vedoucím postavením na trhu i malé a střední podniky. Účast na INDUSTRY DAYS potvrdilo 562 společností z 20 zemí. Součástí programu budou témata ze strojírenství, svařovací techniky a umělé inteligence. Na veletrhu načerpáte nové informace z první ruky a získáte komplexní přehled o současné nabídce, příležitostech a budoucím vývoji průmyslových odvětví.

SMART AUTOMATION AUSTRIA, 12. – 14. 5. 2020, Messe Wien, Rakousko

Odborný veletrh průmyslové automatizace se letos koná ve Vídni a zaměří se na automatizaci továren a procesů. Představované produkty a služby zahrnují vše od jednotlivých komponentů až po kompletní systémy a integrovaná automatizační řešení, která pokrývají celou řadu výrobních oblastí v průmyslové automatizaci. Očekávejte více než 150 vystavovatelů ze 14 zemí, špičkové elity z oboru i technologické průkopníky.

MEZINÁRODNÝ STROJÁRSKY VELETRH, 26. – 29. 5. 2020, Agrokomplex Nitra, Slovensko

V květnu se bude konat 27. ročník mezinárodního veletrhu strojů, nástrojů, zařízení a technologií. Na největší veletrh na Slovensku přijedou nejen místní odborníci, ale také zahraniční hosté z různých oblastí týkajících se inovací ze světa technologií.

ITM POLSKA, 2. – 5. 6. 2020, Poznaň, Polsko

Tématem letošního ITM POLSKA bude průmysl digitálního věku. Polský přední veletrh komplexně představí nabídku polského průmyslu, jehož produkty a služby jsou v souladu s Průmyslem 4.0. Jedná se o klíčové místo setkávání a výměny technologických zkušeností lídrů v oboru. Výstava rozdělená do tematických salonků vám umožní dozvědět se o nových produktech a širokém spektru možných řešení. Očekávejte světové vystavovatele, odborníky v oblasti automatizace výroby, metalurgie a zpracování kovů, moderních strojů a technologií, doprovodné akce a jedinečnou atmosféru.

AUTOMATICA, 16. – 19. 6. 2020, Messe München, Německo

Přední akce pro inteligentní automatizaci a robotiku přináší inspiraci a umožňuje předvádění i vzájemné sdílení největších technologických poznatků a nejnovějších úspěchů v oboru. Světoví lídři budou mluvit o vývoji současných i budoucích technologií. Na kongresu narazíte na zástupce mezinárodních předních značek i vzrušujících start-upů a poslechnete si průlomové případové studie. Výstavy se zúčastní 48 000 zahraničních návštěvníků a 950 vystavovatelů z řad předních značek i začínajících podniků.

IMTS, 14. – 19. 9. 2020, McCormick Place, Chicago, USA

Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů se koná každé dva roky v Chicagu. Na 33. ročníku veletrhu vás čeká více než 50 000 nových obráběcích strojů, ovládacích prvků, počítačů, softwarů, komponent, systémů a procesů, které vyřeší všechny výrobní výzvy a zlepší jejich efektivitu. Součástí veletrhu bude také bohatý doprovodný program s konferencemi, workshopy a praktickými ukázkami zaměřenými na inovace a nové příležitosti. Díky přítomnosti absolutních špiček ve svých oborech se očekává obrovský zájem účastníků z řad vystavovatelů i návštěvníků.

MOTEK, 5. – 8. 10. 2020, Stuttgart, Německo

MOTEK je jediným veletrhem, který se jasně zaměřuje na všechny aspekty strojírenství a automatizace. Na 39. ročníku objevíte všechny novinky z oblasti automatizace výroby, technologie podávání a toku materiálů, zefektivnění manipulačních technologií a průmyslové manipulace. Veletrh je cílený na automobilový průmysl, výrobu strojů a zařízení, elektrotechnický a elektronický průmysl, lékařské inženýrství, solární výrobu i zpracování kovů a plastů.