Ve dnech 18. – 23. září se koná každoroční událost roku v oblasti strojírenství a výroby – mezinárodní veletrh EMO Hannover. Pod heslem „Connecting systems for intelligent production“ bude letos v centru pozornosti propojení a digitalizace výroby. Představí se zde přes 2000 vystavovatelů ze 42 zemí světa. Také doprovodný program bude letos opravdu nabitý. Je tak více než pravděpodobné, že bude překonán rekord v návštěvnosti veletrhu EMO z roku 2013. K největším vystavovatelům EMO 2017 patří společnosti Siemens, Mitsubichi Electric, DMG Mori, Mazak, FANUC, FFG, Grob, Doosan, Okuma a Makino. Úplný seznam vystavovatelů veletrhu EMO naleznete na stránkách veletrhu www.emo-hannover.de.

 

Nabídka veletrhu s řadou doprovodných akcí

Veletrh EMO Hannover je nejvýznamnějším místem setkání všech aktérů v oblasti inovací, strojírenství, výroby a zpracování, a to jak výrobců, tak uživatelů. Řada akcí bude věnovaná významným technickým a ekonomickým tématům v oblasti průmyslu. Doplní výstavní program výrobců a podají návštěvníkům široký obraz trendů a témat v oblasti průmyslu. Jeho součástí budou také různé akce jako „India Day“, konference na téma „Additive Manufacturing“, seminář o bezpečnosti výrobních zařízení nebo mimořádná přehlídka „Letecká a kosmická technika“. Program doplní ještě další aktivity, věnované například náboru mládeže, iniciativa match-making nebo zvláštní stánek pro mezinárodní start-upy. Divácky nejatraktivnější jsou ovšem každoročně roboty.

Nejsilnější robot světa

Největším lákadlem veletrhu je nejsilnější robot na světě, který naleznete v hale číslo 25. Na stánku č. A75 se návštěvníci mohou těšit na opravdovou show. Nejsilnější sériově vyráběný robot FANUC M-2000iA/2300 návštěvníkům předvede, čeho všeho jsou současní roboti schopni! Robot lze zatížit až do váhy 2,3 t, což je v světový unikát.

Kolaborativní roboty

Další robot, spolupracující robot FANUC CR-35iA zase posouvá hranice interakce člověka se strojem. Byl vyvinut tak, aby při práci neublížil člověku. Dokáže tak zefektivnit práci v týmu a najde uplatnění v řadě odvětví, jako je automobilový průmysl, obrábění kovů nebo balení. Úplnou novinkou je ARC Mate 100iD určený pro aplikace svařování elektrickým obloukem.

ZDT (Zero Down Time) – konec prostojům ve výrobě!

V neposlední řadě FANUC ukáže své možnosti v oblasti servisu a novinku v oblasti diagnostiky a predikce poruch systémů: ZDT – ZERO DOWN TIME. V dnešní době je prioritou zamezit prostojům ve výrobě, jinými slovy eliminovat neplánované výpadky. Proto je nutné předvídat selhání mechanických součástí a upozornit na potenciální problémy procesů. ZDT shromažďuje diagnostické informace o fungování systému a upozorňuje včas na potřebu případné údržby nebo opravy.

ROBOSHOT

FANUC bude též na veletrhu představovat plně elektrický vstřikovací lis ROBOSHOT, který využívá přesnost špičkové CNC technologie vlastní aplikacím soustružení a frézování a aplikuje ji v oblasti elektrického vstřikování. Výsledkem je vyšší zrychlení, jedinečná přesnost pohybů a nesmírně krátké doby cyklu umožňující vyrábět velké objemy dílů v konzistentně vysoké kvalitě.

ROBODRILLY

Na veletrhu EMO Hanover 2017 nebudou chybět ani oblíbené ROBODRILLY a CNC řídicí systémy. Představí se také ROBOSHOT pro rychlé a přesné vstřikování plastů. Tento unikátní CNC stroj zajišťuje maximální produktivitu při zachování konstantní kvality dílů v extrémně krátkých časových cyklech.

FIELD

Systém FIELD představuje naprostou špičku v IoT (Internet of Things). Systém FIELD propojuje výrobní linky, roboty, PLC a senzory s dalšími výrobními sekcemi. Jedná se o unikátní platformu, která slouží pro kompletní ovládání tovární automatizace. FIELD doslova znamená FANUC Intelligent Edge Link & Drive. Již se vám nestane, že se výroba zastaví, když vypadne připojení k internetu. FIELD velkou část dat vygenerovaných během výroby dokáže sám vyhodnotit lokálně. Deep Learning představuje nejmodernější algoritmus pro analýzu dat, který okamžitě zefektivní výrobu. Potřebné aplikace se mohou stahovat a kombinovat přímo v továrně. Propojením tak velkého objemu nejrůznějších dostupných dat se výroba stává inteligentnější než kdykoli předtím.

Lasery

Kromě průmyslových robotů se představí také široké portfolio špičkové laserové techniky.

Téměř 150 tisíc návštěvníků!

EMO Hannover navazuje na první veleúspěšný ročník, který se konal v roce 2013. Veletrh tehdy navštívilo přes 143 000 návštěvníků ze 110 zemí světa! 2100 vystavovatelů prezentovalo špičkové strojírenské výrobky a software na ploše neuvěřitelných 180.000 m². Pokud tedy nechcete, aby vám něco uniklo, dopředu si dobře naplánujte, co si přejete vidět.

Vstupenky

Vstupenky lze ještě nyní zakoupit prostřednictvím webových stránek veletrhu EMO, anebo samozřejmě na místě. Vstupné na jeden den činí 35,00 EUR v předprodeji a 52,00 EUR na místě.

Studenti mohou využít zvýhodněné vstupné 12,00 EUR. Všechny dny pak vyjdou na 65,00 EUR v předprodeji a 89,00 EUR na místě. Děti do 6 let jsou zdarma.

Hannover

Do Hannoveru se vyplatí vyrazit s celou rodinou. Konec září patří k nejkrásnějším obdobím v roce. Energii můžete načerpat v nejkrásnější německé zahradě, královské Herrenhauser Garten. V centru města určitě navštivte originální florální kašnu Blätterbrunnen a potěšte děti návštěvou proslulé hannoverské zážitkové ZOO, kde vás čeká mnoho atrakcí. Pokud vás zajímá historie, nenechte si kromě veletrhu ujít také letecké technické muzeum Luftfahrtmuseum Hannover-Laatzen.