V pondělí 9. října začíná na brněnském výstavišti nejvýznamnější středoevropská přehlídka strojírenských a průmyslových technologií. Na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně (MSV 2017), který potrvá až do 13. října, bude premiérově představen největší CNC servo motor společnosti FANUC!

Nejvýznamnější událost sezóny!

Mezinárodní strojírenský veletrh představuje naprostou špičku mezi strojírenskými veletrhy. Každoročně se ho účastní více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Zhruba třetina z návštěvníků přijíždí ze zahraničí. Zastoupeny jsou zde všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Hlavním tématem MSV je průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační, regulační, měřící a obráběcí techniky a elektroniky. Součástí veletrhu je pak špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata. Partnerskou zemí letošního ročníku je Indie. Čeká vás tak více než poutavý program.

Průmyslová automatizace je stále tématem číslo jedna

Strojírenský veletrh v Brně si jako hlavní téma připravil opět průmyslovou automatizaci. Veletrh se dále zaměřuje na další oblasti, jako je prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky. Následují také obory zaměřené na elektrotechniku či strojírenství. Na MSV jsou zastoupeny všechny klíčová odvětví zahrnující i jejich doplňkovou část, jako je například doprava včetně manipulace, průmyslového balení, skladování, logistika přes ekotechniku, až po sklářskou techniku.

Největší CNC servo motor světa

Alpha servo motory od společnosti FANUC ALPHA SERVO MOTORS vynikají především vysokým výkonem. Jsou dostupné v mnoha velikostech, ale světovým unikátem bude premiérově představený, zcela nový servo motor. Zvládá jemné operace, excelentní akceleraci. Tyto žluté servomotory představují první ligu v odvětví automatizace. FANUC ALPHA iS 3000/2000HV váží 1 600 kg, má jmenovitý točivý moment 3000 Nm a maximální rychlostí 2 000 min -1.

Roboty

Tradičně divácky nejoblíbenějším lákadlem jsou průmyslové roboty. Japonská firma FANUC zde představí roboty seřazené od největšího po ten nejmenší. 

Kolaborativní roboty

Prohlédnout si budete moct také celou řadu kolaborativních robotů, která je momentálně nejširší na světe. Novinkou je robot ARC MATE 100iD určený pro aplikace svařování elektrickým obloukem. FANUC zde také ukáže své možnosti v oblasti servisu a novinku v oblasti diagnostiky a predikce poruch systémů: ZDT – ZERO DOWN TIME. Hlavní prioritou je zamezit prostojům ve výrobě v podobě neplánovaných výpadků. Proto je nutné předvídat selhání mechanických součástí a upozornit na potenciální problémy procesů. ZDT shromažďuje diagnostické informace, informace o alarmech, informace o fungování systému a upozorňuje včas na potřebu případné údržby nebo opravy.

Zajímavá bude také prezentace aplikací na binpicking. A samozřejmě také oblíbené ROBODRILLY.  Nenechte si ujít také průmyslový robot R-2000iC/210F, což je 6osý robot s dosahem 2 655 mm a nosností 210 kg. Všechny tyto zajímavosti naleznete v pavilonu P na stánku č. 48.

ROBOSHOT

Za návštěvu stojí také stánek č. 54 v pavilonu G1, kde bude mezi plastikáři prezentován plně elektronický vstřikovací lis ROBOSHOT. FANUC ROBOSHOT využívá přesnost špičkové CNC technologie soustružení a frézování a aplikuje ji v oblasti elektrického vstřikování. Výsledkem je vyšší zrychlení, jedinečná přesnost pohybů a nesmírně krátké doby cyklu umožňující vyrábět velké objemy dílů v konzistentně vysoké kvalitě. 

Další informace z oblasti průmyslové automatizace je možné získat v průběhu MSV 2015 v Brně v pavilonu P na stánku společnosti FANUC nebo na webových stránkách http://fanuc.cz/.

Zajistěte si vstup z pohodlí vašeho domova

Základní vstupné, které lze zakoupit v předprodeji online přes web etickets.bvv.cz stojí 220,- Kč. Vstupné na místě činí 270,- Kč. Zlevněné vstupné pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory činí 220,- Kč. Děti do 6 let a doprovod držitelů průkazu ZTP/P jdou pak zcela zdarma. Na všech vstupních místech je možné zaplatit v EUR či platební kartou. Veletrh můžete navštívit ve dnech 9. – 12. 10. 2017 od 9 do 18 hodin a 13. 10. 2017 od 9 do 16 hod.

Dlouhá tradice

MSV v Brně má už dlouholetou historii. Prvně se dveře strojírenského veletrhu v Brně otevřely v neděli 6. září 1959 a návštěvnost hned lámala rekordy i očekávání organizátorů. Do Brna dorazila stovka autobusů a 25 zvláštních vlaků. Veletrh tenkrát navštívilo celkem více než milion návštěvníků.