Mezinárodní strojírenský veletrh lze považovat za nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, kterého se každý rok účastní více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Jubilejní 60. ročník začíná v pondělí 1. října a potrvá až do pátku 5. října. 

FANUC přiveze SCARA roboty a další novinky 

Jednou z hlavních atrakcí veletrhu bývají jako každý rok novinky v průmyslové automatizaci a robotice. Ani letošek nebude výjimkou. FANUC zde poprvé představí SCARA robot v modelu SR-3iA, jenž byl představen již v loňském roce během Mezinárodní výstavy robotů iREX v Tokiu.

Jedná se o robot, který je ideální pro zvedání a přemisťování objektů, různé montážní aplikace – dávkování a šroubování, pro stříkání barvy, obloukové svařování a jsou zvláště vhodné pro výrobní linky v automobilovém průmyslu specializující se na autodíly. Mají uplatnění v oblasti výroby spotřební elektroniky, plastů a spotřebičů. Jejich hlavní výhodou je rychlost, preciznost a jednoduchost ovládání.

Dále se budete moci těšit na spolupracující robot CR-15iA, jenž byl poprvé představen na veletrhu Automatica v Mnichově. Nyní budou mít také návštěvníci MSV možnost vidět tohoto robota s kapacitou zatížení 15 kg na vlastní oči, jehož nejvyšší přidanou hodnotou podle FANUCU je využití v logistice při balících úkonech nebo také v oblasti kontroly kvality a manuální práce, která se nedá snadno automatizovat.

Událost, na které byste neměli chybět!

V loňském roce navštívilo veletrh více než 80.000 lidí a letos můžeme očekávat minimálně stejně hojnou účast. Ze zahraničí přijíždí přes 50 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků. Návštěvnost je vysoce odborná, přičemž 79 % návštěvníků rozhoduje nebo spolurozhoduje o investicích a nákupech, třetina patří k vrcholovému managementu. Jako největší přínos veletrhu vnímá více než polovina návštěvníků novinky, nové technologie a kontakty. 98 % vystavovatelů dokázalo navázat kontakty s potenciálními tuzemskými nebo zahraničními zákazníky.

Průmyslová automatizace opět hlavním tahákem

Největším tématem MSV pro tento rok je stejně jako loni průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky, která zahrnuje všechny obory veletrhu. Po obráběcí technice a materiálech a komponentech je obor elektronika, automatizace a měřící technika ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se více než čtyři sta novinářů. Jako součást veletrhu je plánován špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a  workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Co bylo k vidění v minulých letech

V loňském roce představil FANUC 1,6 tunový CNC servo-motor, přičemž rok předtím mohli účastníci veletrhu spatřit nejsilnějšího robota na světě. Každý rok se MSV může pyšnit stoupající návštěvností a čím dál tím větším zájmem o tento obor. To, že se loni stala partnerskou zemí Indie s rychle rostoucí ekonomikou, pouze dokresluje fakt, že v posledních letech stoupá poptávka po nových průmyslových řešeních a technologiích ze strany průmyslu.

Kde a jak koupit vstupenky

Vstupenky při platbě online přes web etickets.bvv.cz stojí 220,- Kč. Pokud se rozhodnete koupit lístek až na místě, zaplatíte 270,- Kč. Zlevněné vstupné pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory činí 220,- Kč. Děti do 6 let a doprovod držitelů průkazu ZTP/P jdou pak zcela zdarma. Na všech vstupních místech je možné zaplatit v EUR či platební kartou. Pokud máte v plánu přijet autem, můžete využít parkovací plochy za 200,- Kč/den. Veletrh můžete navštívit ve dnech 1. – 4.10. 2018 od 9 do 18 hodin a 5. 10. 2017 od 9 do 16 hod.