Společnost FANUC, největší výrobce CNC strojů a robotů, a společnost Rockwell Automation, největší dodavatel na poli informačních technologií v průmyslové automatizaci, ohlásily spolupráci. Jejím výsledkem by měl být pro zákazníka přístupnější a ucelenější sortiment produktů a služeb.

 

Spolupráce FANUC a Rockwell Automation

Současná dohoda rozšiřuje předchozí vzájemnou spolupráci, jejíž počátek se datuje do doby před čtyřmi roky a týká se obráběcích CNC strojů a programovatelných logických automatů. Zmíněná spolupráce bude mít přímý vliv především na automobilový průmysl, kde zákazníci pocítí nesporné výhody připravované integrace nejen v oblasti informačních technologií.

„Fanuc už nyní nabízí k automatizovaným systémům flexibilní otevřená rozhraní. Nicméně i přesto se společnosti FANUC a Rockwell Automation shodly na tom, že naši společní zákazníci požadují v oblasti automatizovaných systémů plnou integraci,“ říká Yoshiharu Inaba, výkonný ředitel společnosti FANUC.

Jeho protějšek, výkonný ředitel společnosti Rockwell Automation Keith. D. Nosbusch se s chválou spolupráce přidává: „Celosvětová spolupráce mezi našimi společnostmi je přímou odpovědí na potřeby našich zákazníků, týkající se efektivní integrace napříč manufakturními odvětvími. Spojením CNC strojů a robotů společnosti FANUC s našimi informačními technologiemi, dosáhneme u všech našich produktů vlastností, díky nimž budou moci zákazníci vybudovat flexibilní podnik s maximální možnou konektivitou.“