Ze všech úžasných památek a kulturních zážitků v Japonsku patří posvátná hora Fudži k těm nejmalebnějším symbolům země. Zjistit, jak náročný je výstup na ni, můžete i od svého počítače díky aplikaci Google Street View.
Chtěli byste pohlédnout z vrcholu hory Fudži aniž byste museli do Japonska? S Googlem se můžete vydat na virtuální dovolenou díky aplikaci Street View v rámci Google Maps a Google Earth. Ta nabízí panoramatické pohledy (360° horizontálně a 290° vertikálně) z těch nejzajímavějších a nejkrásnějších míst po celém světě.
Mezi skvosty naší planety, které je možné navštívit pomocí této aplikace, patří od loňského července i posvátná hora Fudži. Dávnou jsou pryč doby, kdy byla hora přístupná jen mužům! Dnes je možné vydat se na nejvyšší bod Japonska přímo od svého počítače, vyzkoušet si, jaké by to bylo vydat se cestou skalnatým terénem až na vrchol, ke kráteru.
Podívejte se na video níže, které zachycuje způsob pořízení pohledů z hory Fudži pomocí speciálního přístroje.
Posvátná hora na seznamu UNESCO
Dřímající sopka, která v roce 2013 přibyla na seznam světového dědictví UNESCO, má pro řadu lidí duchovní význam. Zatímco pro šintoisty tajemná hora ztělesňuje skrze bohyni Sengen-Sama přírodu, pro buddhisty je Fudži vstupní branou do jiného světa.
Věděli jste, že…
Pod horou Fudži se každý měsíc „narodí“ 5 tisíc průmyslových robotů, 30 tisíc CNC řídících systémů, 5 tisíc robodrillů a čtvrt milionu servomotorů FANUC. Právě zde, v lesích na úpatí necelé čtyřtisícovky, se nachází rozsáhlé středisko výzkumu a vývoje ústředí Fanuc. Podívejte se na videu níže, jak na ploše velké jako 36 a půl Václavského náměstí v Praze probíhá výroba nových průmyslových robotů.
K turistickým atrakcím však nepatří jen fenomenální kužel se sněžnou čepicí, ale také její krásné okolí. V létě je údolí plné růžových květů rozkvetlých stromů a zahrad kvetoucích rostlin v rámci Shibazakura parku.
Že jsou Japonci národem technických inovací, může svědčit níže uvedené video českého turisty, který v jedné restauraci pod jednou z nejpřitažlivějších hor světa zachytil netradiční způsob točení piva bez lidského výčepního.