Chcete, aby vaše průmyslové roboty viděly? Aby dokázaly rozpoznat předměty rozličných velikostí a tvarů bez ohledu na jejich polohu a stav? Darujte jim oči v podobě iRVision!

Kamera iRVison markantně přispívá ke zvýšení produktivity práce robotů.
Foto: fanuc.cz

1. Kamerový systém na práci všeho druhu

iRVision od FANUC je jedinečný kamerový systém pro vizuální detekci výrobků. Průmyslové roboty ho využívají především pro montáž produktů, jejich kontrolu, paletizaci a práci typu pick and place, kdy mají starost uchopení různých druhů výrobků a jejich přemístění na předem určené místo.

2. Dokonalá integrace s řídicí jednotkou

Velmi praktickou výhodou je, že kamerový systém iRVision je navržen pro snadnou integraci s řídicí jednotkou FANUC R-30iB. To znamená, že k zapojení kamery nepotřebujete žádný speciální hardware v podobě množství složitých senzorů a přizpůsobeného příslušenství, jako tomu bylo dříve.

3. Okamžitá a snadná instalace   

Jelikož byla kamera iRVision již předem vytvořena s myšlenkou co nejsnadnější instalace, systém snadno připojíte nejen k řídicí jednotce FANUC R-30iB, ale i k jakékoli jiné robotické či automatizační aplikaci. To vše bez potřeby počítače či přídavné boční skříně. Stačí zapojit pouze kamerový systém, a vaše roboty začnou mít zrak jako ostříž.

4. Flexibilní lokalizace výrobků

Při výrobě systému iRVision programátoři FANUC měli na zřeteli i to, aby kamera byla co nejvíce flexibilní. Kamerový systém tak používá 2D i 3D rozpoznávání výrobků, které díky tomu snadno lokalizuje, ať už mají jakoukoli velikost, tvar či polohu.

5. Vševidoucí iRVision 3D Area Sensor

V rámci kamerového systému iRVision mohou průmyslové roboty využívat tzv. 3D Area Sensor, který jim umožňuje poskládat si z toho, co před sebou reálném čase vidí, kompletní 3D mapu (obraz). Roboty tak dokáží rychle detekovat a zvedat jednotlivé výrobky ze zásobníku na předem určené místo za pouhých 8–12 sekund.

3D Area Sensor průmyslovým robotům umožňuje snadno detekovat i předměty s těžko rozpoznatelnými rysy.
Foto: fanuc.cz

6. Detekce zašlých předmětů

iRVision 3D Area Sensor je natolik sofistikovaným systémem, že roboty pomocí něj dokáží spolehlivě detekovat a uchopit i špinavé, rezavé a mastné součásti či předměty s těžko rozpoznatelnými rysy, jako jsou například pytle a lahve. Třeba takový robot FANUC M-20iA díky tomu bravurně zvedá rozházené plastové lahve ze skladovací nádoby a bezchybně je umisťuje na jezdící pás.

7. Čtení čárových kódů

Jednou z dalších přínosných funkcí kamery iRVison je čtení čárových kódů výrobků, což slouží pro jejich bezchybnou kontrolu. Zároveň kamerový systém průmyslovým robotům umožňuje zboží třídit podle barvy a podporuje i flexibilní plnění součástmi či vysokorychlostní vizuální sledování linky (iRPickTool) – pokud je nějaký výrobek v nepořádku, robot to okamžitě rozpozná a produkt vyřadí.

8. Blesková paletizace

Kamerový systém iRVision také hojně využívají  paletizační roboty, jejichž úkolem je přesouvání výrobků v krabicích či v paletizačních pytlech na přepravní palety. Tuto náročnou fachu roboty díky „zraku“ iRVision zvládnou až 30x za minutu!

9. O 40 % rychlejší montáž

Co se týče montáže výrobků, tu můžou průmyslové roboty s kamerovým systémem iRVision vykonávat až o 40 % rychleji než u běžných montážních procesů. Přesně takovou výkonností se zaslouženě pyšní i robot jménem FANUC M-3iA, jehož úkolem je montáž cirkulačního ventilátoru. Sledujte…

https://www.youtube.com/watch?t=60&v=tjqiDfH6Uck

10. iRVision snižuje náklady a zvyšuje produktivitu

Sečteno podtrženo, kamerový systém iRVision markantně přispívá ke zvýšení produktivity v mnoha činnostech průmyslových robotů. Ať již budou působit na jakékoli pozici, svou práci s dokonalým „vševidoucím okem“ iRVision pokaždé odvedou přesněji a rychleji než běžně. A kdo by nebral mít vyšší zisky a za cenu menších nákladů na provoz?