Automatizace robotických procesů patří mezi žhavá témata poslední doby. Mnoho organizací používá automatizaci pro rychlejší zpracování dat a zkrácení času, který zaměstnanci musí trávit opakovanými úkoly. S růstem automatizace robotických procesů je třeba držet krok. Objevte nejnovější trendy a osvědčené postupy sledováním těchto 11 odborníků. 

 1. Ian Barkin

Vedoucí strategického plánování a marketingu v Sykes

Twitter, LinkedIn

Ian Barkin je spoluzakladatelem společnosti Symphony Ventures, která od listopadu 2018 patří do vlastnictví Sykes. Barkin je lídrem a inovátorem v oblasti digitálních operací, automatizace robotických procesů a inteligentní automatizace. Ve společnosti Sykes se snaží definovat a budovat budoucnost práce.  

 1. Michael Cicco

Prezident a CEO společnosti FANUC America Corporation

Twitter, LinkedIn

Michael Cicco ve společnosti FANUC prošel několika manažerskými funkcemi a v roce 2016 se stal jejím prezidentem a výkonným ředitelem. Při vedení společnosti se soustředí zejména na klíčové faktory konkurenceschopnost výroby a expanzi jednotlivých zařízení. 

Jeho zaměstnanci si na Ciccovi cení zájmu o jejich práci a velmi dobrých znalostí v oboru i mimo něj. Baví ho především nové technologie, výrobní procesy a automatizace robotických procesů.

 1. Kirk Borne

Hlavní vědec a výkonný poradce v Booz Allen Hamilton 

Twitter, LinkedIn

Borne sám sebe popisuje jako datového vědce, globálního řečníka a konzultanta. Je to ale také astrofyzik, kosmický vědec, poradce pro datové vědy, řečník TEDx, profesor, analytik, výzkumný pracovník, projektový manažer, blogger a obhájce datové gramotnosti.

Opakovaně získal ocenění nejlepšího influencera přes big data. Věnuje se transdisciplinárnímu výzkumu, poradenství v oblasti datových věd napříč různými poli často překračujících hranice tradičních disciplín. Velmi často bývá předmětem zájmu médií a jeho citace se pravidelně objevují v odborných článcích. 

 1. Sarah Burnett

Výkonná viceprezidentka a významná analytička v Everest Group

Twitter, LinkedIn

Sarah Burnett je odbornicí v oblasti technologií pro optimalizaci služeb, včetně automatizace robotických procesů. Patří mezi známé analytiky a influencery v tomto odvětví. V Everest Group zkoumá a poskytuje poradenství klientům v oblasti automatizačních technologií, jako jsou robotická automatizace procesů a umělá inteligence. 

Sarah Burnett je předsedkyní BCSWomen a zakladatelkou programu AI Accelerator, který zajišťuje pro zájemce bezplatné akce a semináře v oblasti umělé inteligence. Ráda vzdělává, přispívá médiím, publikuje řadu zpráv zaměřených na automatizaci a vydává i další zajímavé příspěvky z oboru. 

 1. Antonio Grasso

Zakladatel a generální ředitel Digital Business Innovation Srl

Twitter, LinkedIn

Grasso je považován za jednu z nejvlivnějších osobností digitální transformace v oboru umělé inteligence, počítačové bezpečnosti, internetu věcí a blockchainu. Je poradcem, inovátorem, mentorem pro řadu začínajících podniků a známým influencerem. 

Domnívá se, že digitální transformace je procesem vývoje, který zahrnuje mnoho aspektů, a technologie jsou pouze jednou součástí celé skládačky. Jeho hlavním cílem je přispět k šíření konceptu digitální transformace. Aktivně se zapojuje do dění na sociálních sítích a přináší nový obsah z oblasti technologií a jejich využití pro lepší budoucnost. 

 1. Ravi Kikan

Hlavní provozní ředitel v Plus Offices 

Twitter, LinkedIn

Ravi Kikan miluje startupy a rád radí podnikatelům při zakládání nových firem s budováním a růstem. Má zkušenosti s médii, vzděláváním, maloobchodem, zdravotnictvím, e-commerce i dalšími obory. Miluje práci s podnikateli, komunitními tvůrci a investory, kteří se zaměřují na růst firem. 

Pravidelně přednáší na školách, které se zabývají tématy podnikání a marketingu. Mezi jeho oblasti zájmu patří umělá inteligence, internet věcí, mobilní technologie, robotika, big data a automatizace robotických procesů. 

 1. John Mancini

Prezident Content Results

Twitter, LinkedIn

Mancini je známý autor, řečník a poradce v oblasti správy informací, digitální transformace a inteligentní automatizace. Je častým přednášejícím a autorem více než 30 elektronických knih o různých tématech. 

Mezi jeho speciality patří přednášky a publikace na témata umělé inteligence, automatizace robotických procesů, inteligentní správy informací a digitální transformace. Pracuje s veřejností, poskytuje rozhovory a dělí se o své zkušenosti s hlavními technologickými problémy a trendy. 

 1. Ajay Pandey

Vedoucí pro cloud a umělou inteligenci ve Wipro

Twitter, LinkedIn

Pandey je IT profesionál, evangelista v oblasti umělé inteligence a cloud vůdce. Jeho zájmy sahají od digitálního vedení a nových technologií až po automatizace robotických procesů. Zajímá ho i aktuální dění ve světě, filmy a kriket.  

 1. Mike Quindazzi

Generální ředitel pro Americkou digitální alianci v PwC

Twitter, LinkedIn

Quindazzi konzultuje nové technologie včetně robotiky, blockchainu, rozšířené reality, 3D tisku, dronů, virtuální reality, mobilních strategií, big data, internetu věcí, prediktivní analýzy a kybernetické bezpečnosti. Často si bere na starost hlavní projevy o globálních trendech, které formují budoucí cesty pro podnikání a společnost, včetně automatizace robotických procesů. 

 1. Mihir Shukla

Generální ředitel v Automation Anywhere

Twitter, LinkedIn

Jako generální ředitel startupu v oblasti automatizace robotických procesů se Shukla neustále vzdělává, ovlivňuje a řídí aktuální i budoucí dopad automatizace na celý svět. Často přednáší na různých akcích a inspiruje k vytváření průlomových technologií, které zlepšují automatizační prostředí. Navíc je vášnivým maratoncem. 

 1. Wouter Siepman

Strategista automatizace robotických procesů v Another Monday

Twitter, LinkedIn

Siepman je známý také jako nizozemský guru automatizace robotických procesů (RPA). Inteligentní automatizace je pro něj kombinací RPA a umělé inteligence. Podle Siepmana mění inteligentní automatizace způsob práce lidí. Může však fungovat pouze v případě, že budou všichni přesvědčení o její hodnotě. 

Podle svých kolegů z Another Monday umí dobře vycházet s lidmi, má jedinečný způsob myšlení a umí dobrým způsobem upozorňovat na problémy, kterým organizace čelí a pracovat na úspěšných řešeních.