Strojírenské veletrhy ve světě nabídnou také v roce 2015 spoustu zajímavostí a novinek ze světa strojní výroby a automatizace. Přinášíme vám seznam nejvýznamnějších veletrhů, které můžete navštívit v tuzemsku i v zahraničí!

FANUC představil na minulém ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu robota, který hrál basketbal.
Foto: Martin Peška

Zajímavé veletrhy můžete navštívit doma i v zahraničí

Mezi nejvýznamnější strojírenské veletrhy ve světě patří přední světový Veletrh technologií HANNOVER MESSE, který můžete navštívit od 13. 4. v německém Hannoveru. Firmy na něm představí vynálezy a inovace z průmyslu, strojírenství, automatizace i chemie. Na videu z minulého ročníku můžete vidět roboty nejrůznějších firem, mezi kterými nechybí ani robot FANUC.

V Praze se od 21. 4. koná Mezinárodní strojírenský veletrh technologií, který předvede moderní výrobní techniku v hlavním městě. Zároveň na něm proběhne vyhlášení soutěží GRAND PRIX a TOP EXPO.

V květnu proběhnou tři významné světové veletrhy. První z nich se koná ve dnech 12. 5. až 15. 5. v Budapešti. MACH-TECH je největší výstavou obráběcích strojů a jejich komponentů, robotů a manipulátorů. Své brány otevře návštěvníkům také dvaadvacátý Mezinárodní veletrh strojů, nástrojů, zařízení a technologií ve slovenské Nitře, který startuje 19. 5. Ve stejném datu začíná také SMART AUTOMATION ve Vídni. Průmyslový veletrh automatizační techniky se zaměřuje především na automatizaci procesů v továrnách.

Nejvýznamnější veletrh ve střední Evropě najdete v Brně

Zatímco přes léto je na veletržním poli kratší pauza, hned v září nastartuje sezónu jeden z nejvýznamnějších veletrhů ve střední Evropě, který začíná v Brně 14. 9. Mezinárodního strojírenského veletrhu se každoročně účastní více než 1500 vystavovatelů a 80 tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraničí. Na letošním 57. ročníku, jehož hlavním tématem je průmyslová automatizace, již tradičně nesmí chybět ani společnost FANUC. V minulém roce představila robota, kterého mohli návštěvníci vyzvat k souboji v košíkové. Účastníci se mohou těšit kromě vystavovatelů z celého světa také na bohatý doprovodný program.

https://www.youtube.com/watch?v=Xdvc7RRBTbg

Na přelomu září a října se představí firmy z obalového průmyslu v Norimberku. Na Show FACH PACK pro balení, technologie, zpracování a logistiku vystavuje pravidelně na 1500 vystavovatelů. Návštěvnost je veliká, v minulých letech dosáhla až 37 tisíc lidí.

Nejvýznamnějším veletrhem v celé Evropě bude tento rok EMO v Miláně. Koná se od 5. do 10. října a nese podnázev „Pojďme budovat budoucnost“. Návštěvníci se mohou těšit na představení kovoobráběcích strojů, strojů pro svařování, robotů a řadu dalších. Podívejte se na zajímavé promo video.

Veletrh MOTEK ve Stuttgartu, pořádaný ve dnech 5. až 8. října, je světovou událostí v oblasti výroby a automatizace montáže. Představí zefektivnění procesů prostřednictvím manipulační techniky a průmyslové manipulace. V říjnu můžete navštívit ještě další dva významné veletrhy. První z nich nese název FAKUMA. Má více než 30 letou historii a přináší návštěvníkům ucelený přehled o všech plastových technologiích. Druhým je TIB v Bukurešti, kde se mohou lidé od 14. do 17. října seznámit s průmyslovou technologií a zařízeními, jako jsou roboty, laserová zařízení a další.

https://www.youtube.com/watch?v=s3bpaUzll2c

Posledním zajímavým strojírenským veletrhem tohoto roku bude nepochybně BLECHEXPO AND SCHWEISSTEC 2015 Stuttgart. Koná se na začátku listopadu a nabídne návštěvníkům zajímavou technologii, zabývající se zpracováním plechu. Veletrh získal vedoucí postavení v Evropě a zařadil se také na druhé místo ve světě mezi veletrhy v tomto odvětví.

Seznam veletrhů ve světě i v ČR

 • 17. 3. – 20. 3. 2015: AUTOMATICON – veletrh pro automatizaci a robotiku; Polsko, Varšava
 • 24. 3. – 27. 3. 2015: AMPER – Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení; Česká republika, Brno
 • 13. 4. – 17. 4. 2015: HANNOVER MESSE – Přední světový veletrh technologií; Německo, Hannover
 • 21. 4. – 23. 4. 2015: FOR INDUSTRY – 14. Mezinárodní veletrh strojírenských technologií; Česká republika, Praha
 • 12. 5. – 15. 5. 2015: MACH-TECH – Veletrh obráběcích strojů a jejich komponentů; Maďarsko, Budapešť
 • 19. 5. – 22. 5. 2015: MEZINÁRODNÝ STROJÁRENSKY VEĽTRH – 22. Mezinárodní veletrh strojů, nástrojů, zařízení a technologií; Slovenská republika, Nitra
 • 19. 5. – 21. 5. 2015: SMART AUTOMATION – Průmyslový veletrh automatizační techniky
 • 14. 9. – 18. 9. 2015: MSV – 57. Mezinárodní strojírenský veletrh; Česká republika, Brno
 • 29. 9. – 1. 10. 2015: FACH PACK – Veletrh pro balicí techniku; Německo, Norimberk
 • 5. 10. – 10. 10. 2015: EMO MILANO – Veletrh obráběcích strojů; Itálie, Miláno
 • 5. 10. – 8. 10. 2015: MOTEK – Veletrh automatizace a montáže; Německo, Stuttgart
 • 13. 10. – 17. 10. 2015: FAKUMA – Celý svět plastických technologií; Německo, Friedrichshafen
 • 14. 10. – 17. 10. 2015: TIB – Veletrh průmyslové technologie a zařízení; Rumunsko, Bukurešť
 • 3. 11. – 6. 11. 2015: BLECHEXPO AND SCHWEISSTEC – Veletrh technologií zpracování plechu, Německo, Stuttgart