Jsou spolehlivé, jsou silné, jsou žluté. Roboty FANUC mají nesčetně podob i předností, a proto jsme se rozhodli vám je postupně představovat v naší nové rubrice Robot měsíce. Přiblížíme vám, v čem je který robot špičkou a do kterých situací se nejvíce hodí. Vybere si totiž opravdu každý.

Naším prvním robotickým hrdinou je M-900iB/280, specialista na přesnost a tlak, který je jako stvořený pro jednostranné šroubování a lemování plechů. Zároveň ale najde uplatnění i v dalších aplikacích, které vyžadují vysokou mechanickou tuhost. Pojďme se s ním seznámit blíže!

 

V čem vyniká

Které činnosti mu jdou nejvíce od ruky, nebo v tomto případě spíše od ramena? Především ty, u kterých je potřeba maximalizovat sílu v kombinaci s obratností a přesností. A také všude, kde je nezbytná vysoká mechanická tuhost, tedy míra, v níž je robot schopný obstát bez deformace.

Robot M-900iB/280 má jednu velkou výhodu – můžete ho namontovat hned několika různými způsoby. V závislosti na činnosti, kterou u vás bude robot vykonávat, jej můžete nainstalovat na podlahu, zeď, strop nebo na šikmo. Tenhle šikula si zvykne zkrátka všude.

 

Kam se hodí

 

Síla M-900iB/280 má ideální uplatnění při lemování plechů. Tím se rozumí tvarování nebo spojování plechových dílů, ať už jde o stejné, nebo různé materiály. Jedním z nejčastějších oborů, které lemování plechů využívá, je automobilový průmysl. Bez lemování by nám auta pohromadě nedržela!

Náš robot disponuje kromě síly také flexibilitou – jeho šestiosá geometrie zaručuje obratnost, bez které se při práci s nástroji neobejdete. Díky tomu se doba cyklu u operací typů lemování plechů značně zkracuje a výroba se tak zefektivňuje. A to je hlavní poslání všech našich robotických parťáků.

 

Řekli o něm

 

*krátká citace někoho z FANUC (cca 5 vět), NEBO možno odlehčenější formou tak, že citaci dáme „do úst“ jinému robotu, který o něm bude jakoby mluvit.

 

Fotogalerie

 

https://www.fanuc.eu/cz/cs/roboty/str%c3%a1nka-filtru-robot%c5%af/%c5%99ada-m-900/m-900ib-280