Jsou spolehlivé, jsou silné, jsou (většinou) žluté. Roboty FANUC mají nesčetně podob i předností, a
proto jsme se rozhodli vám je postupně představovat v naší rubrice Robot měsíce. Přiblížíme vám, v čem je který robot špičkou a do kterých situací se nejvíce hodí. Vybere si totiž opravdu každý.

Naším zářijovým robotickým hrdinou je LR Mate 200 i D ,nejlepší a nejspolehlivější mini-robot, který vám
pomůže s automatizací procesů v celé řadě odvětví. Váží pouze 25 kg, takže je jeho integrace jednoduchá a zároveň variabilní. Kompaktní provedení zaručuje, že se dostane i do těch nejužších prostor. Pojďme se mu blíže podívat na šroubek.

V čem vyniká

LR Mate 200iD je kompaktní šestiosý robot s rozměry a dosahem 0,7 metru, který zhruba odpovídá lidské paži. Poskytuje vysokou kapacitu a krátké doby cyklu, což z něj dělá ideální niverzální stroj pro aplikace průmyslové robotiky. Je vybavený inteligentním viděním, díky kterému ovládá vysokorychlostní třídění a proto je maximálně univerzální. Supermoderní technologie servomotorů a velmi tuhé rameno zaručují plynulý pohyb bez vibrací i při vysokých provozních rychlostech. LR Mate 200iD je zároveň nejlehčím robotem ve své třídě. Díky hmotnosti pouhých 25 kilogramů ho lze snadno integrovat, vzhledem k několika možnostem montáže umožňuje velice různorodá umístění včetně extrémně úzkých prostor. Nosnost robota je 7 kilogramů.

Kam se hodí

Využití robota je velice rozmanité, setkat se s ním proto můžeme v mnoha odvětvích průmyslu. Často je nasazovaný i na montážích, kde lze robota dovybavit inteligentními funkcemi z portfolia FANUC (2D a 3D kamerový systém, Force Sensor apod.)

Jedná se o jeden z nejvíce nasazovaných šestiosých průmyslových robotů v kategorii malých robotů. Kombinace nízké hmotnosti a velice výkonného systému umožňuje robotu dosahovat velkých rychlostí, blížících se v až ke 4 000 mm/sec.

Řekli o něm

„Konstrukce robota je kompletně uzavřená a robot má standardně krytí IP67. Od tohoto typu jsou odvozené i různé speciální varianty provedení, například se zvýšeným krytím pro instalaci do zařízení, kde stříká voda pod tlakem, jako jsou obráběcí stroje a myčky.“
Michal Žáček, Sales Engineer FANUC

 

Věděli jste, že…

Existuje také verze LR Mate 200iD pro čisté prostory a potravinářství, ale třeba i speciální varianta pro výbušné prostředí, jako je lakovna.