U muzikantů jsme zvyklí na ledacos. Mnohdy nosí kontroverzní oblečení, na hlavách mají vskutku netradiční účesy a na jejich končetinách se to tetováním jen hemží. Už jste ale narazili na kapelu, která je celá z kovu?


 

Robotický kytarista Bones v celé své kráse. Zdroj: facebook.com/compressorhead

Ano, slyšíte dobře. Německá metalová partička s názvem Compressorhead se totiž skládá ze tří robotů. Těla muzikantů, kteří se nikdy nenechají vyvést z rytmu, tvoří hydraulické hadice a plech.

Jak se dali dohromady?

Na začátku všeho byl robotický bubeník, kterému vdechnul život v roce 2007 rakouský umělec Frank Barnes. O dva roky později v sousedním Německu si poprvé zadrnkal robotický kytarista. I on vděčí za svou slibně rozjetou kariéru umělci, vytvořil ho Markus Kolb. V roce 2012 doplnil duo sehraných robotů basák s děsivě svítícíma očima.

Robotí kapela se sice zformovala relativně nedávno, ale už se může pochlubit rekordy na YouTube. Například záznam legendárního songu Ace of Spades známého v podání Motörheads má již bezmála 6,5 milionu zhlédnutí.

To, co je ale bubeníka Stickboye, kytaristu Fingerse a baskytaristu Bonese baví především, je živá muzika. Zahráli si již po celém světe a mimo jiné se ukázali na největším australském hudebním festivalu Big Day Out!

Ačkoliv jsou robotičtí muzikanti vcelku normálně vysocí, závist u svých lidských kolegů z hudební branže mohou pocítit kvůli svým anomáliím. Stickboy hraje na bicí čtyřma rukama a Fingers obsluhuje svou kytaru celkem 78 prsty.

Navíc jim nedělá problém odehrát i tříhodinový set!