Firma FANUC uvedla na trh nejnovější verzi svého inteligentního 3D simulačního softwaru pro řízení pohybů robota. FANUC ROBOGUIDE simuluje pohyb samotného robota i aplikační příkazy, díky čemuž se výrazně zkracuje doba vytváření nových konfigurací. 

Přesné pohyby robota a offline režim 

FANUC se při výrobě 3D programu zaměřil jak na nové, tak i na zkušené uživatele robotů a přidal několik pokročilých funkcí včetně intuitivnějšího uživatelského rozhraní, moderních virtuálních řadičů a funkce drag-and-drop pro přidávání robotů a jednotlivých komponentů. Operátorům umožňuje navrhnout, testovat a modifikovat robotické systémy pomocí plně simulovaného 3D CAD prostředí. Simulace, které lze provést v offline režimu, poskytují operátorovi přesný pohyb robota a dobu cyklu při navrhování a ověřování systému. Obsahuje také editor KAREL (jehož název byl pravděpodobně inspirovaný Karlem Čapkem) a překladač pro pokročilé přizpůsobení a programování. Dokončený program si pak můžete jednoduše stáhnout do robota. 

Funkce FANUC ROBOGUIDE

 • Ruční virtuální ovládací panel
 • Připojení Ethernet
 • Průvodce s nápovědou
 • Ověřování programů
 • Přídavné osy, polohovadla a stroje
 • Přídavné aplikační moduly

Rychlá a jednoduchá konfigurace 

 1. Předběžné programování pro úsporu času

FANUC software ROBOGUIDE vám umožní naprogramovat robota ještě před samotnou instalací v buňce. Navíc dokáže zobrazit i ověřit trajektorie robotů včetně parametrů funkce DCS před samotným stažením programů do robota. 

 1. Vyhodnocování buněk a doby cyklu

Aby mohla být buňka optimálně navržená, volí nová vylepšená verze softwaru toho nejvhodnějšího robota pro danou aplikaci a konfiguraci. Navíc umí přesně a rychle vypočítat i ověřit celkovou dobu cyklu. 

 1. Nastavení a testování komplexních systémů

Software obsahuje také upravitelné šablony, které zjednodušují nastavování přídavných os, polohovadel a strojů v pohybových skupinách. Pokud použijete ověřovací nástroje, můžete u nich pak jednoduše testovat pohyb, pracovní cyklus, dobu tohoto cyklu i detekci možných kolizí. 

 1. Importování CAD souborů

Další funkcí, kterou se nový 3D program může pyšnit, je možnost importu CAD modelů existujících dílů, přípravků a úchopových prvků. Díky tomu sestavíte kompletní rozvržení a ve finále také vyhodnotíte všechny systémy. 

 1. Vestavěné CAD modely

Ke všem používaným nástrojům umístěným na konci ramene máte kdykoliv okamžitý přístup. Často používanou CAD knihovnu lze navíc bezpečně uložit a neustále se k ní vracet. 

 1. Průvodce pracovní buňkou a prohlížeč

Provede vás celým procesem a zaručí, že při vývoji programu pro pracovní buňku nevzniknou žádné potíže. Prohlížeč zaručí rychlý přístup ke všem informacím o konfiguraci pracovní buňky a poskytne dostatek prostoru pro jejich kontrolu, úpravu a rozšíření.

Specializované nástroje pro simulaci robotů

Pro specifické aplikace seženete i specializované nástroje. Ty pomáhají odstraňovat otřepy, správně manipulovat, nastřikovat barvu, paletizovat či svařovat. Každý z těchto nástrojů je navržený tak, aby zvýšil produktivitu, odstranil riziko chyb a zkrátil dobu nastavování a celkovou dobu cyklu. 

ChamferingPRO

Navigátor automaticky sestavuje a simuluje programy tak, aby robot snadno a rychle odstranil veškeré otřepy.

HandlingPRO

Umožňuje simulovat a testovat procesy manipulace s materiálem. Nástroj HandlingPRO importuje přednastavená rozvržení, případně vytváří nová. Umí sestavovat programy metodou CAD-to-path, virtuálním učením robotů nebo grafickým posouváním.

PalletPRO

Dává prostor pro simulaci pohybu robota v paletizačních aplikacích od vstupního dopravníku až po expediční paletu. Zvládne až 5 dopravníků, 5 palet a 10 případů sběru několika předmětů. 

WeldPRO

Definuje parametry svařování elektrickým obloukem díky nákresu dráhy sváru do CAD dílu. Díky virtuální řídící jednotce automaticky generuje programy podél dráhy sváru a detekuje lineární a kruhové pohyby. 

PaintPRO

Pro zjednodušení určení dráhy robotů a vývoje procesu lakování přináší nástroj PaintPRO speciální funkce, které umožňují nastavení objemu lakovací pistole, velikosti rozstřiku, přesahu, lakovacího schématu, rychlosti lakování a časování spouště. 

RPickPRO

Poskytuje možnost simulovat, testovat a ověřovat systémy vizuálního sledování. Díky výběru a přepínání nosičů, robotů, dopravníku a vstupních uspořádání je tvorba optimálního rozvržení buněk rychlejší a jednodušší.