Sbírá rychlostí blesku

Jsou spolehlivé, jsou silné, jsou (většinou) žluté. Roboty FANUC mají nesčetně podob i předností, a proto jsme se rozhodli vám je postupně představovat v naší rubrice Robot měsíce. Přiblížíme vám, v čem je který robot špičkou a do kterých situací se nejvíce hodí. Vybere si totiž opravdu každý.

Naším říjnovým robotickým hrdinou je DR- 3iB/8L, ideální pomocník pro velmi rychlé sbírání, který vám pomůže s automatizací procesů zejména v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Díky pokročilému pohybovému výkonu s vysokou rychlostí pohybu je skvělou volbou pro využití typu „sebrat–umístit“ nebo pro balení. Pojďme se s ním seznámit blíže!

 

V čem vyniká

Robot DR-3iB/8L je snadný na instalaci, provoz i údržbu. Jeho design s dutým zápěstím o průměru 20 milimetrů elegantně udržuje svazek kabelů uvnitř robota, což zajišťuje ochranu před mechanickými zásahy a umožňuje čistou instalaci. Díky průhledovým okénkům na reduktorech hlavních os můžete snadno detekovat hromadění maziva nebo oleje v sekundárních záchytných nádržích.

DR-3iB/8L je také k dispozici ve dvou povrchových úpravách – jak v lakované, tak pokovené, aby se dosáhlo hladkého a čistého povrchu. Oba typy povrchu lze použít v potravinářském průmyslu.

 

Kam se hodí

Hlavní výhoda pokovené varianty je v tom, že vylučuje riziko odlupování barvy do potravin. Obecně jsou roboty DR-3iB ve všech osách opatřeny mazivem vhodným pro potravinářský průmysl a jsou odolné vůči kyselým i zásaditým čisticím a dezinfekčním prostředkům. Díky tomu jsou připravené na náročné a široké požadavky trhu.

 

Řekli o něm

„DR-3iB/8L patří do skupiny speciálního zavěšených robotů značených jako „Delta Robot“ nebo také „Genkotsu Robot“. Někdy jsou tyto roboty také lidově označovaní jako „pavouci“. Jejich mechanika je tvořena pomocí speciálních táhel, kloubů a pákového mechanismu. Tento typ konstrukce umožňuje robotu dosáhnout obrovské dynamiky a rychlosti během přejezdů. Rychlost tohoto robota tak může být až 10m/s. Další výhodou je podpora inteligentních opcí FANUC, jako je například iRPickTool. Tato funkce umožňuje připojení 2D nebo 3D kamery a snímače mechanicky spojeného s dopravníkem. Díky tomu je robot schopný lokalizovat díly jedoucí na dopravníku a plynule je z jedoucího dopravníku odebírat. Zároveň má iRPickTool funkci rozšířené konektivity, takže je možné propojit více robotů do jedné skupiny a automaticky rozdělovat úlohy mezi jednotlivé roboty na základě dat získaných z jedné i více kamer.“

Michal Žáček, Sales Engineer FANUC

 

Věděli jste, že…

Díky kombinaci užitečného zatížení až 8 kg, horizontálního dosahu 1 600 mm a vertikálního dosahu 500 mm je model vhodný pro neobvykle širokou škálu aplikací – od potravinářského průmyslu a běžné manipulace s materiálem až po energetický sektor.