Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně (MSV) představí exkluzivně revoluční novinku. Prvního spolupracujícího robota od FANUC, který posunuje spolupráci s lidmi na zcela novou úroveň. Návštěvníci veletrhu strojírenství, který se koná od pondělí 14. do pátku 19. září, se mohou těšit i na řadu dalších technických inovací.

 

Společnost FANUC představí na veletrhu prvního spolupracujícího robota.
Zdroj: Fanuc.cz, www.bvv.cz/media/fotogalerie/

Zatímco zájem o jiné akce na výstavišti opadá, strojírenský veletrh, jehož tématem je průmyslová automatizace, se těší rok od roku vyšší návštěvnosti. Stává se místem setkávání vrcholných politických představitelů, odborníci se zde mohou seznámit s potenciálními zaměstnavateli. Čeští i zahraniční vystavovatelé představují největší inovace a novinky.

Robot spolupracující s člověkem poprvé v ČR

První spolupracující robot od FANUC, který má název CR-35iA, bude bezpochyby patřit mezi největší atrakce letošního ročníku. Na MSV 2015 bude představen vůbec poprvé v Česku. Byl vyvinut tak, aby při práci neublížil člověku. Nepotřebuje žádné mechanické zábrany a může bezpečně pracovat vedle lidí na výrobních linkách. Díky tomu dokáže zefektivnit práci v týmu a jistě najde uplatnění v řadě odvětví, jako je automobilový průmysl, obrábění kovů nebo balení.

Společnost FANUC bude mít na Mezinárodním strojírenském veletrhu dva stánky, na kterých nesmějí chybět oblíbené Robodrilly a CNC řídicí systémy. Kromě robota CR-35iA se představí také Roboshot pro rychlé a přesné vstřikování plastů. Tento unikátní CNC stroj zajišťuje maximální produktivitu při zachování konstantní kvality dílů v extrémně krátkých časových cyklech.

MSV Brno mají jako každý rok bohatý seznam vystavovatelů. Zastoupeny budou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

Obory, které pokrývá Mezinárodní strojírenský veletrh Brno 2015:

  • Důlní, hutní a sklářská technika, slévárenství
  • Materiály, komponenty pro strojírenství
  • Pohony, hydraulika, pneumatika, chladicí technika, klimatizace
  • Energetika, silnoproudá elektrotechnika
  • Elektronika, automatizační a měřicí technika
  • Obráběcí a tvářecí stroje, nářadí, svařování, povrchové úpravy
  • Plasty, pryže, kompozity, chemie pro strojírenství
  • Nabídka průmyslových nemovitostí a lokalit, rozvoj regionů
  • Výzkum, vývoj, transfer technologií, finanční a jiné služby

Pokud se chcete dozvědět o nejnovějších inovacích ze světa robotiky a automatizace, vstupenku na Mezinárodní veletrh strojírenských technologií můžete zakoupit za 210 Kč v předprodeji.