Společnost FANUC, největší světový výrobce CNC systémů, robotů a obráběcích strojů, oznámil své plány na rozšíření výrobní kapacity. Za tímto účelem investuje 695.000 metrů čtverečních pozemků v Japonsku, na nichž má vyrůst nová továrna a laboratoře.

FOTO: FANUC investuje do výroby

Společnost FANUC CORPORATION JAPAN investuje do výroby 27 miliard korun. Díky nové továrně by mělo dojít k rozšíření výrobní kapacity v oblasti CNC systémů, servomotorů a servozesilovačů.
Zdroj: Koláž Martina Ambrože

„FANUC CORPORATION JAPAN uzavřela základní dohodu s vládou prefektury Tochigi na pořízení 695.000 metrů čtverečních stavebních pozemků v Mibu-Hanyuda Industrial Park,“ potvrdil pro FactoryAutomation.cz Daniel Havlíček z FANUC Czech, který podotýká, že 377.000 metrů čtverečních pro první fázi výstavby již společnost zakoupila v září loňského roku.

Díky nové továrně by mělo dojít především k rozšíření výrobní kapacity v oblasti CNC systémů, servomotorů a servozesilovačů.

Celková investice se očekává ve výši 130 miliard jenů, což je asi 27 miliard korun. Částka představuje náklady na pozemky i na výbavu a strojní vybavení.

Výroba v nových závodech začne už příští rok

Samotné stavební plány jsou rozděleny do několika etap a dvou fází. První čtyři budovy o celkové podlahové ploše 254.000 metrů čtverečních by měly stát již za rok. Má se jednat o výrobní závod pro servomotory, výrobní závod pro elektroniku, slévárna a expediční centrum.

„Jednotlivé závody by nejpozději v říjnu 2016 měly být vybaveny výrobními zařízeními, tak aby se v nich mohlo začít produkovat,“ doplňuje Havlíček.

Měsíčně by se v nových závodech mělo vyrobit 10.000 jednotek CNC, 60.000 servomotorů a 35.000 kusů servozesilovačů. Celková výše investice pro tuto fázi se očekává ve výši zhruba 100.000.000.000 jenů, což představuje jak náklady na pořízení pozemků, tak samotnou výstavbu a strojní vybavení.

V druhé fázi FANUC počítá s rozšířením výzkumných laboratoří. V hlavním sídle společnosti FANUC pod posvátnou japonskou horou Fuji je počítáno se stavbou dalších čtyř budov o celkové podlahové ploše 66.000 metrů čtverečních. Plánovaný termín dokončení je stanoven na květen 2016.

„V rámci tohoto rozšíření budou do praxe zavedena nová testovací zařízení pro rychlé a přesné vyhodnocování a know-how pro zajištění spolehlivosti FANUC produktů bude prohloubeno, aby FANUC mohl dodávat ještě lepší výrobky,“ uzavřel Havlíček.

FANUC plánuje investici 27 miliard korun do zvýšení výroby
Ohodnoťte článek...
Žádné komentáře.

Přidejte svůj komentář

Můžete použít HTML atrbitury: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>