Na platformě Kickstarter mohou lidé finančně přispívat na projekty, které je zaujmou. V poslední době jsou stále oblíbenější roboty, které nám pomáhají v běžném denním životě. Podívejte se, který robot vydělal na Kickstarteru nejvíce!

Takzvaný „GoPro od Drones“ byl první multikoptérou, která dokázala nést dostatečně kvalitní kameru.
Zdroj: www.thepocketdrone.com

1. Dron s kamerou létá rychlostí 64 km/h

Nejúspěšnější Kickstarter robot má název AirDroids Pocket Drone. Jeho financování bylo dokončeno 9. března 2014, a zatímco jeho tvůrci požadovali v přepočtu asi 700 000 Kč, lidé jim poskytli na uvedení robota v život více než 18 milionů korun.

Takzvaný „GoPro of Drones“ je první multikoptérou, která dokáže nést dostatečně kvalitní kameru. Zároveň je schopná létat rychlostí až 64 km/h, a to až 20 minut. Na palubě má fotoaparát, pokročilého autopilota a je vybavena funkcí „Následuj mě“.

 • Odhad: $35,000
 • Zisk: $929,212

https://www.youtube.com/watch?v=0iyz8eTp2u0

2. Robot Galileo: A přece se točí

Druhým nejúspěšnějším robotem na Kickstarteru je Galileo Robotic iPhone Dock, který byl „přefinancován“ 21. dubna 2012. Strůjce žádal v přepočtu necelé 2 miliony korun, podařilo se mu získat přes 702 tisíc dolarů, tedy více než třináct milionů korun.

Galileo je robotický držák na zařízení iOS s adaptérem na GoPro. Umožňuje danému zařízení neomezeně rotovat a otáčet se kolem vlastní osy. Stačí umístit váš iPhone nebo jiné zařízení do držáku, zapnout kameru a ovládáte jej na dálku jednoduchým tažením prstu. Galileo je možné využít ve fotografii, natáčení videí, ale i při videokonferencích nebo na sociálních sítích. Držák se otáčí v jakémkoliv směru o 360° a za jedinou sekundu je schopen se otočit o 200°.

 • Odhad: $100,000
 • Zisk: $702,427

https://www.youtube.com/watch?v=zdhRcFvaqP0

3. Tiskárna, kterou si odnesete v kapse

Malá robotická tiskárna Zuta Labs Mini Robotic Pocket Printer si získala velkou oblibu návštěvníků Kickstarteru a 10. května 2014 překonala původně žádanou částku. Zatímco strůjce potřeboval zhruba 8 milionů korun, získal od lidí o více než 2 miliony korun více.

Zatímco současné tiskárny jsou limitovány velikostí papíru, novou mobilní tiskárnu s rozměry 10 x 11,5 cm můžete přenášet kamkoliv. Robota o hmotnosti 300 gramů stačí položit na papír, poslat mu informaci přes wi-fi a on vytvoří požadovaný text či obrázek. Pohybuje se přitom na čtyřech kolech. Rychlost je sice nižší, než u běžné tiskárny, přesto však uplatnění určitě najde.

 • Odhad: $400,000
 • Zisk: $511,662

4. Kamera zachytí vetřelce během několika sekund

Velký úspěch zaznamenala inteligentní kamera iCamPRO FHD Intelligent Security Robot, která měla být původně uvedena v provoz za 1000 dolarů, tedy asi 25 tisíc korun. Nakonec získala v přepočtu téměř devět milionů.
Úspěšný Kickstarter robot může vidět, slyšet, cítit a vnímat jakýkoliv pohyb klidně v úplně tmě. To vše vám je schopen předat. iCamPRO může zachytit vetřelce v rozmezí několika vteřin. Kameru lze ovládat prostřednictvím prohlížeče nebo bezplatné aplikace pro iOS a Android.

 • Odhad: $1000,000
 • Zisk: $365,538

5. Postavte si vlastního robota z kostek

S původním cílem v přepočtu 1 milion 900 tisíc korun se stal MOSS Robot Construction Kit jedním z nejúspěšnějších projektů na Kickstarteru. Získal od návštěvníků přes 360 tisíc dolarů, tedy více než 7 milionů korun.
Pokud máte rádi stavebnice, určitě si ho oblíbíte. Jedná se o kostky, které jsou samy o sobě nezajímavé. Můžete je však různými způsoby sestavovat do stovky různých robotů. Díky barevnému rozlišení kostek máte již při plánování robota jasno, která k čemu slouží. Robota můžete ovládat pomocí aplikací na smartphonu.

 • Odhad: $100,000
 • Zisk: $361,293

6. Robot, který vám namíchá jakýkoliv koktejl

Přáli byste si koktejlové zařízení, které vám namíchá váš oblíbený drink po objednání přes smartphone? Pak nejste jediní. Vývojář takového stroje žádal na Kickstrateru 50.000 dolarů, tedy zhruba 1 milion 200 tisíc korun. Lidé mu však na jeho projekt věnovali v přepočtu celých 7 a půl milionu korun. Somabar Robotic Bartender dokáže namíchat majiteli více než 300 koktejlů až ze šesti různých přísad. Hospodyňky ocení snadnou údržbu.

 • Odhad: $50,000
 • Zisk: $312,707

https://www.youtube.com/watch?v=TV_anIhRxJk&t=181

7. Zkušební robot pro studenty

Robotické rameno uArm Desktop Robot Arm patří k nejúspěšnějším projektům na Kickstrateru. Získalo od diváků více než 250 tisíc dolarů, tedy téměř 5 milionů korun. S původním odhadem, který se pohyboval kolem 100 tisíc korun, byl tento úspěch z března 2014 opravdu veliký. Funguje jako testovací robot pro studenty. Ti si na něm mohou zkoušet různé experimenty.

 • Odhad: $5,000
 • Zisk: $251,887

8. Lidé milují roboty, podávající alkohol

Lidé milují alkohol. Proto se také v našem žebříčku objevují hned dva roboti baristé. Druhým z nich je Bartendro Cocktail Dispensing Robot, který získal téměř 200 tisíc dolarů z původních 135 tisíc dolarů, které strůjce požadoval.
Robot dokáže namíchat nápoj za méně než 10 sekund. Stačí použít jakýkoliv tablet nebo smartphone a vybrat si koktejl z nabídky. V administraci si můžete sami přidat požadované přísady a vytvořit na základě nich nové vlastní nápoje či upravit stávající.

 • Odhad: $135,000
 • Zisk: $197,464

9. Robot nakreslí dětem obrázek

Abychom tu neměli jen roboty pro studenty nebo robotické bary, zařadili jsme také zařízení Sparki Robot Kit, které je vhodné především pro rodiče s dětmi. Kdo by nechtěl robota, který vypadá mile a umí nakreslit obrázek? A to není zdaleka jediná z jeho funkcí. Na vývoj Sparkiho bylo 31. května 2013 věnováno v přepočtu přes 3 a půl milionu korun z původně žádaného milionu korun.

 • Odhad: $60,000
 • Zisk: $188,786

https://www.youtube.com/watch?v=mBBXBsBu5J8&feature=player_embedded

10. Profesionální robot Makeblock Robot Kit

S cílovou částkou 30 tisíc dolarů, tedy asi půl milionu korun, byl 20. ledna 2013 financován projekt s názvem Makeblock Robot Kit. Makeblock je platforma, se kterou můžete vytvořit stabilní profesionální roboty nebo stroje. Sestavené robotické zařízení je možné ovládat pomocí chytrého telefonu. Umožňuje přidání stejnosměrných nebo krokových motorů.

 • Odhad: $30,000
 • Zisk: $185,576

 

Který robot by vyhrál u vás?